ספא ומעיינות חמים

המעיינות החמים של איסלנד

איסלנד יושבת על פעילות גיאותרמית רבה ואפשר למצוא אזורים רבים באי שמהם נובעים מים רותחים מהאדמה, כשהמים הרותחים הללו פוגשים מי קרחונים או מקורות מים קרים אחרים, הם יכולים להפוך למעיינות בטמפרטורה המושלמת. השילוב האיסלנדי של פעילות גיאותרמית, קרח ואש, פירושו שפע של מפלים, אגמים ומעיינות חמים בכל רחבי האי, שתוכלו ליהנות מהם כל השנה, לא משנה מה מזג האוויר! זו חוויה מגניבה במיוחד לשבת במעיינות החמים כשבחוץ מזג האוויר קפוא ומושלג. 

המים הגיאותרמיים באיסלנד

כל המים החמים באיסלנד הם גיאותרמיים; המים מגיעים רותחים מהאדמה ועוברים בצינורות הישר לבתים של האנשים. בעוד שברוב המדינות מחממים את המים בכדי ליהנות ממקלחת חמה, באיסלנד מקררים את המים הרותחים בכדי ליהנות ממים צוננים לשתייה. לכן, כשתפעילו את המים החמים במקלחת באיסלנד, בטח תשימו לב לריח הגופרית שעולה מהם, אל תיבהלו – זה טבעי לחלוטין ובסוף מתרגלים 🙂 

העושר במים גיאותרמיים מאפשר בריכות שחייה רבות שפזורות ברחבי הארץ – רק באזור רייקיאוויק אפשר למצוא 17 בריכות שחייה! הכניסה לבריכות היא זולה (יחסית לארץ), בסביבות ה-400-800 קרונות איסלנדיות. ברוב הבריכות יש מצופים לילדים שאפשר פשוט לקחת ולהחזיר בסיום השימוש, ברוב הבריכות אפשר גם לקנות משקפת, כובע רחצה, מצופים וכו׳. הבריכות והמעיינות חמים הם חלק משמעותי מאד בחיי התרבות והפנאי האיסלנדיים כיוון שהם מאפשרים להם להיות בחוץ בלבוש מינימלי מבלי לסבול מהקור, לפגוש חברים, לנשום אוויר צח ולהשתעשע עם הילדים במגלשות המים. בניגוד לבריכות השחייה, המעיינות החמים פזורים בטבע האיסלנדי באופן טבעי כתוצאה של התפרצויות געשיות קדומות, שעדיין, עשרות, מאות ולפעמים אלפי שנים אחרי – גורמות למים לרתוח. המעיינות החמים נמצאים חלקם באזורים נגישים מאד לתיירים וחלקם באזורים יותר קשים להגעה.

פעילויות ספא ומעיינות חמים באיסלנד

פעילויות
צוות TourIceland

ספא הבירה Bjórböðin

ספא הבירה הראשון של איסלנד.
Bjórböðin SPA ממוקם סמוך לאקוריירי בצפון איסלנד. שם תוכלו להפיג את הלחץ על ידי רחצה באמבטיית בירה חמימה.

לקריאה »
בלוג
צוות TourIceland

5 המעיינות החמים הכי שווים באיסלנד

הודות לאנרגיה גיאותרמית מופלאה ובלתי נגמרת, והרי געש שמתפרצים חדשות לבקרים, איסלנד מספקת לנו שפע של מעיינות חמים בטבע הפראי, הקרוב והרחוק, והבחירה קשה – באילו מעיינות הכי שווה לטבול במסגרת טיול באיסלנד?

לקריאה »
פעילויות
צוות TourIceland

Husafell Canyon Baths

מרחצאות קניון Husafell מספקים סביבה מבודדת ומרוחקת להפליא בכדי שתוכלו להנות מהטבע בזמן הרחצה המרגיעה.

לקריאה »
פעילויות
צוות TourIceland

מרחצאות VÖK Baths

מרחצאות Vök נפתחו בקיץ 2019. המים הגיאותרמיים בהם תרחצו ב-Vök זורמים ממעיינות חמים עמוק מתחת לאגם Urriðavatn שבמזרח איסלנד.

לקריאה »
פעילויות
צוות TourIceland

מרחצאות Myvatn

מרחצאות הטבע בעיירה הצפונית Myvatn יושבים על מקור אנרגיה גיאותרמית המציע חוויה טבעית של רחצה במינרלים בצבע תכלת

לקריאה »
פעילויות
צוות TourIceland

מרחצאות Geo Sea

מרחצאות GeoSea הם הנאה צרופה מהטבע. הודות לחום התת קרקעי ןמי הים העשירים, תוכלו ליהנות מהנוף של רכס ההרים מהמערב ומהחוג הארקטי עצמו באופק.

לקריאה »

שאלות נפוצות

תלוי מה אתם אוהבים. אם אתם נהנים מלגונות קטנות באזורים מרוחקים, אז מרחצאות קראומה האלגנטיים יכולים להיות ממש בשבילכם. הם נמצאים בחצי האי סנייפלסנס ויש שם מספר בריכות קטנות בטמפרטורות שונות. 

אם אתם רוצים ללכת על הקלאסיקה, אז הלגונה הכחולה היא אתר הספא הנחשב ביותר באיסלנד ואחד הטובים בעולם. תוכלו לטבול במים החמים והמלטפים הללו. בנוסף, תוכלו להנות ממסאג׳ים במים, ממסיכות עשויות מינרלים שונים ומבר בתוך המים. 

מרחצאות סקיי לגון הם הקרובים ביותר לריקאיוויק, יש בהם בריכת אינפינטי מדהימה שמשקיפה לפיורד והיא מוקפת סלעי לבה, היא מזכירה מאד את הבלו לגון, רק פחות ממוסחרת ועמוסה. 

באופן אישי, אנחנו אוהבים מאד את מרחצאות מיוואט שבצפון, בגלל האינטימיות והיופי! 

כן, בכדי לשריין מקום בלגונות הללו, צריך להזמין מקום מראש באתר. 

תלוי אילו ילדים ובאילו גילאים. רוב הלגונות מסכימות לקבל ילדים מעל גילאי 3, אבל לא בטוח שכדאי להיכנס עם ילדים כל כך קטנים ללגונות הללו. גם בגלל החום של המים וגם בגלל שאין עבורם יותר מדי אטרקציות, במקום זאת אנחנו ממליצים ללכת איתם לבריכות החמות הפזורות בכל איסלנד, שם הם יוכלו ליהנות ממגלשות ומשחקים. 

ילדים בגילאים גדולים יותר עשויים ליהנות גם בלגונות. 

ברוך שובך!