לוויתנים

צפייה במרחב בו הלוויתנים חיים, גדלים ומגדלים את צאצאיהם היא חוויה שחבל לפספס בטיול באיסלנד. לווייתנים הם יונקים ימיים גדולים, שמספר ציביליזציות, כולל איסלנדים, צדו אותן מאז 875 לספירה. כיום הוטלו מגבלות רבות על ציד לווייתנים, והענקים העדינים של האוקיינוס ​​נתפסים יותר כאטרקציה תיירותית, אפשר לצאת לשיט לוויתנים באור או בחושך. 

הלווייתנים באיסלנד

זרמי הים הקרים והחמים, המשתלבים בפיורדים הרדודים של איסלנד, הופכים את המים הטריטוריאליים האיסלנדיים לכר פורה למחייה של יונקים ימיים ודגים. איסלנד שופעת במינים של לווייתנים, הסיכויים לראות סוגים מסוימים של לווייתנים בטיול לווייתנים משתנים בהתאם לנמל . עם זאת, לוויתן מינק הוא ללא ספק בעל החיים הנפוץ ביותר וניתן לראות אותו ברחבי איסלנד לאורך כל השנה. לצפייה בלוויתנים בקיץ יש יתרון ברור על פני החורף, הרבה יותר נעים לשהות על הסיפון, ובטח ובטח בסירת זודיאק, כאשר המים רגועים, השמיים בהירים והרוחות אינן מנשבות. אבל חשוב לזכור שבאיסלנד, גם בקיץ עלול לצוץ מזג אוויר חורפי. הגשם לא צריך להרתיע אתכם מלצאת לטיול לוויתנים כיוון שילבישו אתכם במעילים וכובעים נגד מים ותוכלו להיות מוגנים. אבל – לא מומלץ לצאת לטיול לוויתנים כשיש רוחות חזקות.

לווייתני מינק

לווייתני מינק הם הלוויתן הגדול הנפוץ ביותר במימי איסלנד, כאשר רבים נודדים לאיסלנד לאורך הקיץ ומעטים מהם נשארים בסביבה גם בחודשי החורף. הם נחשבים לקטנים בהשוואה למינים אחרים אך עדיין יכולים להגיע לאורך של תשעה מטרים. הם בדרך כלל ביישנים למדי, אך הודות לכך שהם רבים, ניתן לראות אותם באופן קבוע כמעט מכל נמלי הצפייה בלוויתנים, כולל רייקיאוויק.

לוויתנים גדולי סנפיר

לווייתני humpback whale – בעברית – לוויתנים גדולי סנפיר, מגיעים גם הם לאיסלנד במהלך חודשי הקיץ. שלא כמו לווייתני מינק, הם דווקא אוהבים להתקרב אל הסירות ולפלרטט עם בני האדם הצופים בהם. הלוויתנים הללו הם בעצם הדיוות מחפשות תשומת הלב של עולם הלוויתנים. מקובל לראות אותם בסיורים של צפייה בלווייתנים, פורצים, מטיחים בזנבם ומקפצים (עד כמה שהם יכולים להתרומם..).

לוויתנים קטלנים

האורקות (הלוויתנים הקטלניים) הן מין הלוויתנים (יש שיאמרו שהם סוג של דולפין ענק) הגדול בעולם. כ-5,000 מהם חיים ברחבי איסלנד לאורך כל השנה, ומתקרבים לחוף במהלך חודשי הקיץ. אם יש לכם הרבה מזל, האורקות, או לווייתנים קטלניים, יכולים להופיע לפתע בטיול שלכם. אך אל תצפו להם יותר מדי כיוון שלא קל למצוא אותם כמו מינים אחרים, הם אינם נוטים להישאר באותו אזור לאורך זמן. ובכל זאת – אם תחזו בהם מצפה לכם מופע מרהיב, גם בשל גודלם ויופיים וגם כיוון שהם אקרובטים לא קטנים.

מה חשוב לדעת על טיול לוייתנים באיסלנד?

באיסלנד ישנם מספר סוגים של טיולי לוויתנים: טיולי לוויתנים שמשלבים גם צפייה באורות הצפון, או לחלופין טיולים שמוארים בשמש של חצות בקיץ (כשיש שמש באיסלנד כמעט לאורך כל היממה). סיורי הלוויתנים בדרך כלל יוצאים מרייקיאוויק, הוסאוויק, דאלוויק ואקוורירי שבצפון במהלך כל השנה.

לכל תצפית על לווייתנים יש את המאפיינים שלה, במזג אוויר רגוע תוכלו לקחת סיור בסירה גדולה, היתרונות שלה היא שהעלות זולה יותר והתחושה בה על הים יציבה יותר מאשר בסירה הקטנה. אך במידה ואתם מחפשים להתקרב יותר ללווייתנים, וחובבי מהירות אנחנו ממליצים על סירת הזודיאק, היא מהירה יותר, מתקרבת בקלות רבה יותר ללויתנים וחווית הצפייה בה היא הרבה יותר עוצמתית.

פעילויות באיסלנד עם לוויתנים

פעילויות
צוות TourIceland

שייט לווייתנים מרייקיאוויק

הנמל של ריקיאוויק הוא מיקום נוח במיוחד לצאת ממנו לשיט לוויתנים. אם אתם בעיר הבירה של איסלנד ומחפשים מה לעשות – מה טוב יותר מלראות לוויתנים במרחב הטבעי שלהם?

לקריאה »
פעילויות
צוות TourIceland

שייט לווייתנים מדאלוויק

במהלך שני העשורים האחרונים, איסלנד הפכה לאחד מיעדי הצפייה בלוויתנים המובילים באירופה.
זרמי הים הקרים והחמים, המשתלבים בפיורדים הרדודים של איסלנד, הופכים את המים הטריטוריאליים האיסלנדיים לכר פורה למחייה של יונקים ימיים ודגים.

לקריאה »
פעילויות
צוות TourIceland

שייט לוויתנים מאקוריירי

במהלך שני העשורים האחרונים, איסלנד הפכה לאחד מיעדי הצפייה בלוויתנים המובילים באירופה. צפייה בלוויתנים במרחב בו הם חיים, גדלים ומגדלים את צאצאיהם היא חוויה שאסור לפספס בטיול באיסלנד. הנמל של אקוורירי, בירת צפון איסלנד, הוא אחד מהנמלים המרכזיים מהם יוצאים טיולי שיט לוויתנים.

לקריאה »
פעילויות
צוות TourIceland

שייט לוויתנים מהוסאוויק

הנמל של הוסאוויק (Husavik) בצפון איסלנד הוא הנמל הכי מוצלח לצפייה בלוויתנים. כמעט בכל סיור לוויתנים שיוצא מהאזור הזה – אפשר לפגוש בלוויתנים. בנוסף, באזור הזה מסתובב לו במהלך הקיץ הלוויתן הכחול, החיה הכי גדולה בטבע, שיכולה להגיע ל-33 מטרים ו-200 טונות (!!!).

לקריאה »
מידע
צוות TourIceland

שייט לוויתנים – עצות זהב לפני שמזמינים

שייט צפייה בלוויתנים האוקיינוס האטלנטי הוא אחת החוויות המרהיבות וזו הזדמנות באמת נדירה לראות את היונקים המופלאים הללו במרחב המחייה שלהם בטבע.
אבל לפני שאתם רצים להזמין כרטיסים לשייט, וכדי שבאמת תוכלו להנות מהחוויה, חשוב שתיקחו בחשבון כמה נתונים, שמנסיוננו יכולים להפוך את החוויה לחלום או לסיוט:

לקריאה »

שאלות נפוצות

בתכנון טיול לאיסלנד צריך לקחת בחשבון שאיסלנד היא מדינה של מרחבים אינסופיים, מזג אוויר הפכפך ופלאי טבע מדהימים. הזמן כאן שווה (די הרבה) כסף וחשוב להתארגן היטב לטיול באיסלנד, כדי להנות מכל רגע.

המדריך שתרכשו יספק לכם את כל המידע שאתם זקוקים לו בשביל ליהנות מטיול מתוכנן היטב, ויכלול המלצות על אטרקציות באיסלנד, מסעדות באיסלנד, טרקים באיסלנד, מסלולי טיול ועוד.

לפני כמה שנים הפציעו לתקופה קצרה טיסות ישירות לאיסלנד עם חברת WOW האיסלנדית שפשטה מאז את הרגל ואיתה נסגרה האפשרות לטיסות ישירות לאיסלנד. כיוון שאיסלנד הפכה ליעד נחשק במיוחד בקרב ישראלים, יתכן שבהמשך יחזרו הטיסות הישירות, אבל כרגע אין טיסות ישירות לאיסלנד אלא אם כן זה במסגרת טיולים מאורגנים אשר חוכרים במיוחד את המטוסים לתאריכים ספציפיים. לכן, היפרדו כבר עכשיו מחלום הטיסה הישירה לאיסלנד במידה ואתם מגיעים מישראל ואתם מעוניינים בטיול עצמאי לאיסלנד.

הטיסות לאיסלנד כרוכות בעצירה במדינת ביניים, בדרך כלל גרמניה, הולנדֿ, צרפת, שוויץ, ספרד, דנמרק, פינלנד, איטליה ואנגליה. עכשיו בתקופת הקורונה, הטיסות מישראל לאיסלנד שממשיכות לצאת באופן קבוע הן טיסת לופטהנזה שעוצרת במינכן או פרנקפורט ומשם טיסת לופטהנזה נוספת לאיסלנד. טיסה אחרת היא טיסת British airways מישראל ללונדון ומשם לריקיאוויק. טיסה לאיסלנד שנחשבת טובה גם מבחינת חברות התעופה וגם מבחינת זמן ההמתנה (שעתיים בלבד) היא טיסת אל על ללונדון ומשם טיסה חברת איסלנדאייר לריקיאוויק. אנחנו ממליצים לחפש טיסות לאיסלנד ב-Google Flights וב-Sky scanner.

 • לו״ז מסודר של ימי טיול עצמאיים.
 • 3 מקומות לינה מומלצים לכל אזור.
 • המלצות על מסעדות ובתי קפה.
 • המלצות על רכבים וכל מה שצריך לדעת על נהיגה (וקנסות) באי.
 • המדריך המלא לטיפוס על הר הגעש.
 • ציוד ולבוש מתאים (ואיפה למצוא אותו).
 • מספרי החירום והחילוץ.
 • אפליקציות שיסייעו לכם בטיול.
 • מעיינות ומפלים נסתרים.
 • מילים שימושיות באיסלנדית.
 • מסעדות מומלצות.
 • אטרקציות לילדים.
 • וכמובן: כל הטיפים האישיים שלנו, כמקומיים.

אנחנו עובדים בשיתוף פעולה עם סוכנות איסלנדית שמבצעת הזמנות ללינה במלונות, לפעילויות, סיורים, אטרקציות והשכרת רכב בהתאם למסלול וההמלצות שלנו. 

בהחלט, ילדים מגיל 4 ומעלה יכולים לעשות חיים משוגעים באיסלנד. יש הרבה מאד אטרקציות לילדים באיסלנד: הבריכות והמעיינות החמים, הגייזרים, המפלים, גן החיות, מוזיאונים לילדים, לגונת הקרחונים, רכיבה על סוסים, ברחבי האי פזורים מוזיאונים לילדים, טרמפולינות, אינספור גני שעשועים, פארקים וריאות ירוקות רבות, ובמרכז העיר נמצא אגם שתוכלו לבקר בו עם הילדים ולהאכיל את הברווזים והברבורים, ובחורף הוא קופא ואפשר להחליק על הקרח.

עם זאת, כל הורה מכיר את ילדיו ואת המגבלות של הנסיעה איתם, צריך לקחת בחשבון את העובדה שמזג האוויר משתנה, שאם מקיפים את האי – מדובר בנסיעות ארוכות. לא מומלץ לצרף את הילדים לאטרקציות אתגריות כמו: טיפוס קרחונים, הטיפוס לצפייה בהר הגעש וטיפוסים על הרים.

ברוך שובך!