מה שחשוב לדעת על טיסות לאיסלנד

בין אם חברים המליצו לכם על טיול באיסלנד, או שראיתם את דני קושמרו מבקר בהר הגעש המתפרץ, או שזה בכלל היה החלום שלכם תמיד להגיע לאי הגעשי, הצעד הראשון בדרך לאיסלנד הוא למצוא את הטיסות המתאימות, שמצד אחד לא יתישו אתכם בקונקנשנים ארוכים מדי ומצד שני לא יהיו עם קונקשנים קצרים מדי כך שלא תספיקו לטיסה הבאה שלכם.

האם קיימות טיסות ישירות לאיסלנד?

היא פתוחה למחוסנים, יש בה הר געש מתפרץ, קרחונים, אדמה געשית מבעבעת ומפלי ענק, בגלל כל אלו ועוד – איסלנד היא ללא ספק אחד היעדים החמים ביותר עבור ישראלים כרגע. אך כמו כל היעדים השווים באמת – היא דורשת מאמץ. אז נתחיל בבשורות הקשות: אין טיסות ישירות לאיסלנד אלא אם כן זה במסגרת טיולים מאורגנים אשר חוכרים במיוחד את המטוסים לתאריכים ספציפיים. וברוב המקרים, אלא אם מדובר בביטול של הרגע האחרון, אי אפשר לעלות על הטיסות הללו שלא במסגרת טיול מאורגן לאיסלנד וגם לא ניתן לרכוש אותם מחברות התעופה עצמן.

לכן, היפרדו כבר עכשיו מחלום הטיסה הישירה לאיסלנד במידה ואתם מגיעים מישראל ואתם מעוניינים בטיול עצמאי באיסלנד, שבו אתם לא תלויים בקצב ובהחלטות של אנשים אחרים. 

מפל Godafoss

אילו אופציות של טיסות קונקשן לאיסלנד קיימות?

בטיסות קונקשן יש שתי אפשרויות, או לקנות 2 כרטיסים נפרדים ל-2 טיסות שונות לכיוון אחד או לקנות כרטיס אחד שכולל את שתי הטיסות.

במידה וקניתם שני כרטיסים שונים בעצמכם, למשל טיסה מישראל ללונדון של חברת אל על וטיסה אחרת באותו היום של חברת בריטיש אירוויז לאיסלנד, אתם לוקחים סיכון שבמידה ואחת הטיסות בהלוך או בחזור תתעכב ולא תספיקו להגיע לטיסה השנייה, חברת התעופה לא מחויבת לסייע לכם כיוון שלא מדובר בכרטיס אחד אלא בשני כרטיסים שונים שקניתם באופן עצמאי.

בנוסף, במקרה של שתי טיסות שאינן על ידי מפעיל אחד, יתכן שתצטרכו לצאת מהשדה ואז להיכנס לשדה ולעשות צ׳ק אין – יתכן שזה גם יהיה בעייתי מבחינת זמנים וגם מבחינת כללי הבידוד בתקופת הקורונה.

לעומת זאת, אם תמצאו טיסות קונקשן בכרטיס אחד, כמו שיש בsky scanner או ב-google flights, אז חברת התעופה שאחראית על הכרטיס שלכם תצטרך לסייע לכם במקרה של עיכוב באחת הטיסות. כיוון שהיא המפעילה האחראית על החיבור בין שתי הטיסות הללו. בנוסף, במקרה כזה תישארו בשדה ולא תצטרכו לצאת ולעשות צ׳ק אין בשנית.  

טיסות לאיסלנד – אילו הכי טובות?

טיסות הקונקשן המוצלחות ביותר שאפשר למצוא כרגע הן טיסות עם חברת התעופה לופטהנזה דר שדה התעופה בפרנקפורט, ההמתנה בטיסת הלוך אורכת כשעתיים ובטיסה בחזור ההמתנה בדרך כלל כ-3 שעות. אפשר למצוא את הטיסה הזו כמעט בכל יום בשבוע. 

טיסה נוספת היא טיסת KLM לאמסטרדם, גם היא המתנה קצרה יחסית של כ-3-4 שעות, הטיסה שאחריה היא טיסת איסלנד אייר, חברת תעופה מצוינת שאנחנו ממליצים עליה בחום. 

טיסה נוספת שנחשבת נוחה יחסית היא טיסת אל על ללונדון הית׳רו, בה יש המתנה של כ-3 שעות ומשם טיסה של איסלנד אייר לאיסלנד. הטיסות חזור גם הן כרוכות בהמתנה של כ-3 שעות. 

ומילה של תקווה קטנה לסיום, הייתה תקופה שבה חברת wow האיסלנדית הפעילה טיסות ישירות לארץ ובחזרה במחירים שנחשבות יחסית שפויים (כ-600 יורו לכרטיס). אך חברת wow פשטה את הרגל (עוד לפני הקורונה) ולכן הטיסות הישירות לאיסלנד הופסקו. אך לאחרונה נכנסה לשוק האיסלנדי חברת Play החדשה, היא נחשבת למי שתופסת את מקומה של wow בשוק התעופה ויתכן מאד שכמוה, היא גם כן תפעיל טיסות ישירות לישראל. 

צילום: יעל ברייר

מה נחשב מחיר שפוי בטיסות לאיסלנד?

סביר להניח שלא תמצאו כרטיס טיסה מספר חודשים מראש במחיר של פחות מ-400 דולר לכרטיס, לכן כל מחיר בסדר הגודל הזה ייחשב למציאה. לקראת עונת הקיץ ובהנחה שאין עלייה בקורונה וסגרים באירופה, מחירי הכרטיסים יעלו לסביבות 800-1200 דולר לכרטיס ממוצע לאיסלנד. לכן, כדאי מאד לקנות כרטיסים מספיק זמן מראש או לחלופין – להגיע בסוף העונה (ספטמבר-אוקטובר) או קצת לפני תחילת העונה (מרץ-אפריל). 

אולי יעניין אותך:

החוף השחור איסלנד
איסלנד
צוות TourIceland

החוף השחור באיסלנד

רייניספארה (Reynisfjara), החוף השחור באיסלנד, נודע כאחד מהחופים השחורים הייחודיים בעולם. הסיבה לכך היא השילוב של הבזלת, החול השחור, מצוקי הענק שמתנשאים לגובה של כ-70

קרא עוד »
דרום איסלנד
צוות TourIceland

שייט בין איי ווסטמן

הטיול הפופולרי ביותר הוא טיול "האיים הקטנים" בו תשוטו מערבה מהאי המרכזי היימאיי אל עבר האיים הקטנים של איי ווסטמן.

קרא עוד »

ברוך שובך!