הליכה על קרחון Sólheimajökull

קרחון Sólheimajökull הוא קרחון איסלנדי מחוספס ומלא קרעי קרח מרשימים, לעתים גם פוגשים בו מפלים, נקיקים ואתם עשויים אפילו להיתקל בכמה מערות קרח טבעיות כשתטיילו בקרחון Sólheimajökull. הוא מהווה אזור פופולרי מאוד לטיולי קרח וטיפוסי קרח מכיוון שניתן להגיע אליו בקלות מכביש הטבעת.
  • חשוב לדעת
  • order-history מה כלול?
  • מדיניות ביטול

בין המישורים הגעשיים של החוף הדרומי, תוכלו למצוא את קרחון Sólheimajökull, קרחון בית השמש, הוא למעשה חלק מהקרחון הגדול יותר Mýrdalsjökull והוא מהווה אזור פופולרי מאוד לטיולי קרח וטיפוסי קרח מכיוון שניתן להגיע אליו בקלות מכביש הטבעת.

הקרחון שממנו הוא נגזר, קרחון Mýrdalsjökull נמצא צפונית לעיר ויק, העיר המפורסמת בחוף הדרומי באיסלנד. הוא הקרחון הרביעי בגודלו באיסלנד והוא נמצא ממש ליד קרחון Eyjafjallajökull, שהוא השישי בגודלו במדינה. שני הקרחונים ממוקמים בדרום איסלנד. 

אף על פי ש-Mýrdalsjökull גדול מ-Eyjafjallajökull ויושב על אחד מהרי הגעש הגדולים והפעילים ביותר במדינה, קטלה, Eyjafjallajökull הפך ידוע יותר בשנים האחרונות בגלל התפרצותו בשנת 2010 ששיתקה את הטיסות בכל אירופה והפכה את הקרחונים והרי הגעש באיסלנד למפורסמים במיוחד. אגב, עד עצם היום הזה אפשר לראות את האפר הרב שפיזר הר הגעש על קרחון בית השמש. לכן, הקרחון הזה שימש לסצינות בסדרת משחקי הכס - בגלל מראהו המיוחד שמשלב קרח ואפר.

למרבה הצער, קרחונים באיסלנד הולכים ונמסים בשל ההתחממות הגלובלית, הקרחונים באיסלנד מאבדים כ- 40 קילומטרים רבועים מדי שנה ואפשר לראות בצילומי לווין כיצד שטחים שכוסו בעבר בקרח הפכו עם השנים לשטחי יבשתיים. בשנת 2014 הקרחונים באיסלנד נאלצו להיפרד מכיפת הקרח Okjokull שנמסה ונעלמה לחלוטין. אם אתם מגיעים לטיול באיסלנד, נצלו את ההזדמנות וטיילו על קרחון! 

במסגרת ההליכה על הקרחונים, ילווה אתכם מדריך מוסמך שיספר לכם כל מה שתרצו לדעת על הקרחונים באיסלנד, ההליכה היא באמצעות נעליים מיוחדות עם דוקרני קרח שמונעות החלקה, אותן תקבלו מהמדריך. חשוב להביא איתכם בגדים חמים כיוון שקר מאד על הקרחון, ורצוי גם להצטייד בכובעים וכפפות. ההליכה על הקרחונים מיועדת לכל המשפחה ומתאימה בדרך כלל לגילאי 8-70. לא דרושים כישורים טכניים או ספורטיביים מיוחדים, המדריך ילווה אתכם בבטחה ובאחריות לאורך הדרך, יראה לכם את תצורות הקרח המיוחדות, את המפלים והנקיקים הקטנים שנוצרים בתוך הקרח, תוכלו לראות קרח לבן, תכול וקרח צלול והכל בסביבה בטוחה וידידותית. 

דמי ביטול בסך 100% יחוייבו במידה וההזמנה תבוטל יום אחד או פחות לפני האירוע.

ברוך שובך!