צפון איסלנד

צפון איסלנד הוא אחד האזורים היפים ביותר בארץ האש והקרח. למרות שהחוף הצפוני פחות ידוע ומוכר לתיירים מאשר הדרום, יש בו לא פחות מקומות תוססים לחקור. בצפון איסלנד נמצאים מסלולי טיול יפהיפיים, חיים ימיים עשירים וכפרי דייגים. קרבת האזור לחוג הארקטי הופכת אותו גם למקום הטוב ביותר לצפות באורות הצפון המרהיבים. 

ההיסטוריה של צפון איסלנד

ההיסטוריה המוקדמת של צפון איסלנד מתועדת ב- Landnámabók Saga, טקסט מימי הביניים על האבות המייסדים של איסלנד. הסאגה מספרת על ייסודה של אקוריירי, העיר הגדולה ביותר בצפון איסלנד, על ידי הוויקינג האירי הלגי מגרי אייווינדארסון. ברבות השנים, הדיג, החקלאות והמסחר הפכו לענפים העיקריים באזור והם אלו שלמעשה משגשגים עד היום במקום. בחורף, מושלג שם יותר מאשר בשאר האי ובקיץ - חם שם יותר מאשר באזורים אחרים באי. בזמן שמזג האוויר באיסלנד נודע לשמצה בשל הקור השורר גם בקיץ, בצפון דווקא נרשמו טמפרטורות שיא של 26 מעלות חמימות.

איך מגיעים לצפון איסלנד? ​

במטוס: אייר איסלנד מפעילה טיסות פנימיות בין רייקיאוויק לאקוריירי. טיסות אלו פועלות מספר פעמים ביום ונמשכות 25 דקות בלבד. איגל אייר מפעילה גם טיסות פנים בין רייקיאוויק לעיירה הוסאוויק, עיירה בצפון שנחשבת לאידיאלית לכל מי שמתכנן סיור לצפייה בלווייתנים.
במכונית: צפון איסלנד היא חלק מהטיול המעגלי להקפת האי, יש מי שמעדיפים לנסוע על כביש הטבעת לאיסלנד עם כיוון השעון ויש כאלו שמעדיפים נגד כיוון השעון. נסיעה נגד כיוון השעון מהדרום אורכת בערך 6-7 שעות ללא עצירות במזרח. נסיעה עם כיוון השעון מריקיאוויק לכיוון אקוריירי אורכת כ-5 שעות ללא עצירות. בקיץ, אפשר גם לנסוע בכביש Kjölur (כביש F35), שמקצר קצת את הדרך והופך אותה למעניינת יותר.

מה עושים בצפון איסלנד?

בצפון איסלנד יש מגוון רחב של פעילויות וכנראה שכל אחד מכם ומכן יוכל למצוא פעילות שהוא מחבב. בין אם לבקר במפלים כמו מפל גודפוס או דטיפוס המרשימים. מי שמחבב בעלי חיים ימיים, יכול לעשות שיט לוויתנים מאקוורירי, הוסאוויק ודלוויק שבצפון, אזורים אלו נחשבים לשופעים במיוחד בלוויתנים והסיכוי לראות אותם שם גבוה מאד. או לבקר בעיירה Hvammstangi ולחפש כלבי ים על קו החוף. ליד ובאזור העיירה אקוורירי יש שבילי הליכה רבים בטבע ובנהרות במקום ישנן אפשרויות לעשות ראפטינג וקייאקים. בעיר Myvatn תוכלו לטבול במעיינות חמים, לבקר בשדות לבה מבעבעים ולטפס למכתשים של הרי געש.

עוד על צפון איסלנד:

פעילויות
צוות TourIceland

מרחצאות Myvatn

מרחצאות הטבע Myvatn הוא מתחם מעוצב בטוב טעם המציע חוויה טבעית
למים יש ריכוז גבוה של מינרלים ומתאימים היטב לרחצה.

לקריאה »
פעילויות
צוות TourIceland

מרחצאות Geo Sea

מרחצאות GeoSea מאפשרות לך ליהנות מהטבע בצורה ייחודית. הודות לחום התת קרקעי, מי הים העשירים עושים ניסים, תוכלו ליהנות מהנוף של רכס ההרים ממערב ומהחוג הארקטי עצמו באופק.

לקריאה »
פעילויות
צוות TourIceland

שייט לווייתנים מדאלוויק

במהלך שני העשורים האחרונים, איסלנד הפכה לאחד מיעדי הצפייה בלוויתנים המובילים באירופה.
זרמי הים הקרים והחמים, המשתלבים בפיורדים הרדודים של איסלנד, הופכים את המים הטריטוריאליים האיסלנדיים לכר פורה למחייה של יונקים ימיים ודגים.

לקריאה »
מידע
צוות TourIceland

Husavik

הוסאוויק היא עיר בת קצת יותר מאלפיים איש, בסמוך למפרץ Skjálfandi בצפון איסלנד. הוסאוויק נחשבת לאחד המקומות הטובים ביותר באירופה לצפייה בלווייתנים בקיץ.

לקריאה »
פעילויות
צוות TourIceland

שייט לוויתנים מאקוריירי

במהלך שני העשורים האחרונים, איסלנד הפכה לאחד מיעדי הצפייה בלוויתנים המובילים באירופה. צפייה בלוויתנים במרחב בו הם חיים, גדלים ומגדלים את צאצאיהם היא חוויה שאסור לפספס בטיול באיסלנד. הנמל של אקוורירי, בירת צפון איסלנד, הוא אחד מהנמלים המרכזיים מהם יוצאים טיולי שיט לוויתנים.

לקריאה »
פעילויות
צוות TourIceland

שייט לוויתנים מהוסאוויק

הנמל של הוסאוויק (Husavik) בצפון איסלנד הוא הנמל הכי מוצלח לצפייה בלוויתנים. כמעט בכל סיור לוויתנים שיוצא מהאזור הזה – אפשר לפגוש בלוויתנים. בנוסף, באזור הזה מסתובב לו במהלך הקיץ הלוויתן הכחול, החיה הכי גדולה בטבע, שיכולה להגיע ל-33 מטרים ו-200 טונות (!!!).

לקריאה »

ברוך שובך!