מזרח איסלנד

כ-11,000 איש מתגוררים בפיורדים המזרחיים, המשתרעים על פני כ- 22,721 קמ"ר של נופים מרהיבים ומאד שונים זה מזה. למרות שרוב העיירות באזור התפתחו סביב ענף הדייג, לכל עיירה יש את הייחודיות שלה. כיום, התיירות והתעשייה הם הענפים העיקריים שמכלכלים את הפיורדים המזרחיים. 

הכירו את מזרח איסלנד​

הפיורדים המזרחיים מייצגים הרבה ממה שיש לאיסלנד להציע. הנופים האינסופיים שאפשר לראות מחלון הרכב, כפרי הדייגים העתיקים שאפשר לעצור בהם בכדי לאכול מרק דגים או מרק כבש מסורתי, אגמי ענק המכוסים ברבורים וחוות מקומיות שבהם אנשים עדיין חיים את חיי הכפר ממש כמו פעם. באזור זה יש את מזג האוויר השמשי ביותר במדינה, וגם את כמה מחיות הבר הידועות והאהובות ביותר באיסלנד. זהו המקום היחיד באי בו אפשר למצוא איילים מסתובבים בטבע. נהרות רבים חוצים את הפיורדים המזרחיים באיסלנד ובקצוותיהם אפשר למצוא מושבות של כלבי ים. האזור מציע מגוון רחב של פעילויות לאורך כל השנה, בין אם אתם מעדיפים יום של הרפתקאות על הקרחון, או רגע של שלווה באחד המוזיאונים המקומיים.

הר הקרניים​

הר הקרניים בתמונה הוא ההר המפורסם ביותר במזרח, הוא מתנשא לגובה 454 מטר ונחשב לתופעה גיאולגית מרתקת בשל הסלעים הייחודיים המרכיבים אותו. אחת מחוות ההתיישבות הראשונות באיסלנד הייתה Horn, שנבנתה על ידי בנו של ויקינג נורבגי. עיירת הורנאפיורד ואתרי הטבע שבאזור נקראים על שם אותה חוות התיישבות. האזור נמצא במרחק של כ-10 דקות נסיעה מ-Höfn. במלחמת העולם השנייה הפך אזור הורן לבסיס לצבא הבריטי ובהמשך הוקמה תחנת מכ"ם של נאט"ו דרומית לקרן. סמוך לשם, ב-Stokksnes תוכלו להרגיש את כוחו של האוקיינוס ​​האטלנטי כשהגלים פוגעים בחוף הסלעי בכוח עצום.

Vatnajökull

אי אפשר שלא לציין את Vatnajökull, הקרחון הגדול ביותר באירופה, משתרע עד לגבולות מזרח איסלנד והוא כה גדול עד שאפשר לראות אותו כמעט מכל מקום בפיורדים המזרחיים. באזור Vatnajökull יש כמות אינסופית של טבע שובה לב, כמו הר Vestrahorn המפורסם שמתאפיין בצורה מחודדת ומשוננת שמזכירה קרניים, מערות קרח כחולות עמוקות, לגונות קרחוניות, לשונות קרחונים נחים על השדות הירוקים. עמקים וחופי חול שחורים.

עוד על המזרח של איסלנד:

פעילויות
צוות TourIceland

סיור לAskja & Holuhraun

סיור סופר ג'יפים לאתר ההתפרצות הגעשית HOLUHRAUN ו-ASKJA, המכתש המפורסם ביותר באיסלנד.

לקריאה »
מידע
צוות TourIceland

מכתש Askja

Askja הוא הר געש בשטח של 50 קילומטרים רבועים שנוצר בצפון מזרח איסלנד, כאשר תא לבה מתחת לפני כדור הארץ התרוקן בהתפרצות געשית והגג שמעליו קרס

לקריאה »
פעילויות
צוות TourIceland

מרחצאות VÖK Baths

מרחצאות Vök נפתחו בקיץ 2019. המים הגיאותרמיים בהם תרחצו ב-Vök זורמים ממעיינות חמים עמוק מתחת לאגם Urriðavatn שבמזרח איסלנד.

לקריאה »
מידע
צוות TourIceland

Stórurð

אחד המקומות המפוארים ביותר במזרח איסלנד הוא Stórurð ("הסלעים הענקיים"). Stórurð שוכנת מתחת לקרחון הקטן ממערב להרי Dyrfjöll.

לקריאה »
מידע
צוות TourIceland

Stapavík

Stapavík הוא מפרץ השוכן בסביבה מרהיבה של צוקים תלולים והים הפתוח, בין השנים 1930-1945 שימש כנמל של עיירות האזור.

לקריאה »
פעילויות
צוות TourIceland

אופנועי שלג ב-Vatnajokull

טיול אופנועי השלג הוא הזמן המושלם לאוהבי אקסטרים המחפשים נוף, לחקור ולחוות את השממה, הקרחון והנופים עוצרי הנשימה מעל קרחון Vatnajokull.

לקריאה »

ברוך שובך!