מזרח איסלנד

כ-11,000 איש מתגוררים בפיורדים המזרחיים, המשתרעים על פני כ- 22,721 קמ"ר של נופים מרהיבים ומאד שונים זה מזה. למרות שרוב העיירות באזור התפתחו סביב ענף הדייג, לכל עיירה יש את הייחודיות שלה. כיום, התיירות והתעשייה הם הענפים העיקריים שמכלכלים את הפיורדים המזרחיים. 

הכירו את מזרח איסלנד​

הפיורדים המזרחיים מייצגים הרבה ממה שיש לאיסלנד להציע. הנופים האינסופיים שאפשר לראות מחלון הרכב, כפרי הדייגים העתיקים שאפשר לעצור בהם בכדי לאכול מרק דגים או מרק כבש מסורתי, אגמי ענק המכוסים ברבורים וחוות מקומיות שבהם אנשים עדיין חיים את חיי הכפר ממש כמו פעם. באזור זה יש את מזג האוויר השמשי ביותר במדינה, וגם את כמה מחיות הבר הידועות והאהובות ביותר באיסלנד. זהו המקום היחיד באי בו אפשר למצוא איילים מסתובבים בטבע. נהרות רבים חוצים את הפיורדים המזרחיים באיסלנד ובקצוותיהם אפשר למצוא מושבות של כלבי ים. האזור מציע מגוון רחב של פעילויות לאורך כל השנה, בין אם אתם מעדיפים יום של הרפתקאות על הקרחון, או רגע של שלווה באחד המוזיאונים המקומיים.

הר הקרניים​

הר הקרניים בתמונה הוא ההר המפורסם ביותר במזרח, הוא מתנשא לגובה 454 מטר ונחשב לתופעה גיאולגית מרתקת בשל הסלעים הייחודיים המרכיבים אותו. אחת מחוות ההתיישבות הראשונות באיסלנד הייתה Horn, שנבנתה על ידי בנו של ויקינג נורבגי. עיירת הורנאפיורד ואתרי הטבע שבאזור נקראים על שם אותה חוות התיישבות. האזור נמצא במרחק של כ-10 דקות נסיעה מ-Höfn. במלחמת העולם השנייה הפך אזור הורן לבסיס לצבא הבריטי ובהמשך הוקמה תחנת מכ"ם של נאט"ו דרומית לקרן. סמוך לשם, ב-Stokksnes תוכלו להרגיש את כוחו של האוקיינוס ​​האטלנטי כשהגלים פוגעים בחוף הסלעי בכוח עצום.

Vatnajökull

אי אפשר שלא לציין את Vatnajökull, הקרחון הגדול ביותר באירופה, משתרע עד לגבולות מזרח איסלנד והוא כה גדול עד שאפשר לראות אותו כמעט מכל מקום בפיורדים המזרחיים. באזור Vatnajökull יש כמות אינסופית של טבע שובה לב, כמו הר Vestrahorn המפורסם שמתאפיין בצורה מחודדת ומשוננת שמזכירה קרניים, מערות קרח כחולות עמוקות, לגונות קרחוניות, לשונות קרחונים נחים על השדות הירוקים. עמקים וחופי חול שחורים.

עוד על המזרח של איסלנד:

פעילויות
צוות TourIceland

אופנועי שלג ב-Vatnajokull

טיול אופנועי השלג הוא הזמן המושלם לאוהבי אקסטרים המחפשים נוף, לחקור ולחוות את השממה, הקרחון והנופים עוצרי הנשימה מעל קרחון Vatnajokull.

לקריאה »

אחד האזורים המפורסמים והיפים ביותר במרכז האי הוא לָאנדמַנַאלוֹיגַּר ("בריכות העם"), אזור שנקרא כך בזכות מגוון רחב של מעיינות חמים טבעיים שניתן למצוא בין הגבעות הצבעוניות שלו. לָאנדמַנַאלוֹיגַּר, היא שמורת ההרים צבעוניים שנוצרו בעקבות התפרצויות געשיות חוזרות ונשנות, בהן יצאה לבה מקרום כדור הארץ ובמשך אלפי שנים יצרה הרים עם שכבות בצבעים שונים. השוני בצבעים הוא בהתאם לסוג המינרל בכל התפרצות געשית. האזור נחשב לשמורה מוגנת מאז 1979, ויש שם הייקים וטרקים מהיפים ביותר באיסלנד.

ברוך שובך!