חצי האי סנייפלסנס

עברית שפה קשה? עוד לא פגשתם את האיסלנדית. המילה Snæfellsnes (סנייפלסנס) גם כן קשה להגייה, ומשמעותה בעברית היא "חצי האי של השלג הנופל", שם הולם לחצי אי ארוך שבטבורו הר געש, אשר בקצהו נמצא קרחון. התכונות המגוונות של חצי האי Snæfellsnes העניקו לו את הכינוי "איסלנד בקטנה".

הכירו את סנייפלסנס​

יש בו הר געש, קרחון, שדות לבה, מכתשים, מפלים, חופים שחורים ולבנים, מערות, הרים ציוריים, כפרי דייגים מקסימים ועיירות, נופים מדהימים וסלעים מחוספסים שיוצאים מהאוקיינוס האטלנטי. אפשר לנסוע לחצי האי Snæfellsnes בטיול יום מרייקיאוויק, אך יש כל כך הרבה אטרקציות, שכדאי לחקור אותו במשך יומיים או שלושה. באיסלנד יש רק שלושה פארקים לאומיים, וחצי האי הוא אחד מהם. הוא מקיף את אחת התופעות הכי מעניינות בטבע, קרחון, שיושב על הר געש, הוא נקרא Snæfellsjökull ומשתרע עד לחוף הים. שטחו של הפארק הלאומי הוא 170 קילומטרים רבועים של טבע מהמם.

תרבות וחיי הכפר​

בחצי האי יש מספר כפרים קטנים ויפים, רובם נמצאים בצד הצפוני, שם הדיג טוב יותר. Stykkishólmur הוא כפר מקסים ופופולרי בקרב מטיילים, הוא כולל מוזיאון הר געש ומעבורת המובילה אל עבר מפרץ Breiðafjörður. מוזיאונים נוספים שראויים לציון הם המוזיאון הימי ב-Hellisandur, המוזיאון ב-Olafsvik, ואחרון חביב, מוזיאון הכרישים בBjarnarhofn, בו תוכלו לטעום את "המעדן" האיסלנדי, הכריש!

מה לעשות בחצי האי?​

בצד הדרומי של חצי האי Snæfellsnes, תגיעו אל מכתש אלדבורג, משם אל צוקי הבזלת של גרוונברג, שם מסודרים מאות עמודי בזלת משושים בדיוק גיאומטרי. ובחוף של אותו האזור תוכלו לצפות במושבת כלבי הים השניה בגודלה באיסלנד. חוף Djúpalónssandur הוא, כמו רוב חופיה של איסלנד, חוף וולקני געשי של לבה שחורה והוא ידוע בעיקר בשל ארבע אבני ההרמה שנותרו על החוף מימים עברו. בעבר הרחוק, דייגים השתמשו באבנים הללו כדי לאמוד את כוחם של המלחים הפונטציאליים ולהחליט באיזה תפקיד ישמש המלח על הסיפון.

עוד על חצי האי סנייפלסנס:

פעילויות
צוות TourIceland

Into The Glacier

היכנסו ללב הקרחון במערת הקרח Langjökull. הליכה בתוך הקרחון השני בגודלו באיסלנד היא באמת הזדמנות של פעם בחיים וחוויה שאסור לכם לפספס.

לקריאה »
פעילויות
צוות TourIceland

Husafell Canyon Baths

מרחצאות קניון Husafell מספקים סביבה מבודדת ומרוחקת להפליא בכדי שתוכלו להנות מהטבע בזמן הרחצה המרגיעה.

לקריאה »
פעילויות
צוות TourIceland

מערת הלבה – Vatnshellir

טיילו בשביל זרימת הלבה 200 מטר אל תוך המערה ו-35 מטר מתחת לפני הקרקע. מערת Vatnshellir היא אחת מצינורות הלבה הנגישים והמרגשים ביותר באיסלנד ומותאמת לרוב האנשים.

לקריאה »
פעילויות
צוות TourIceland

מערת הלבה – Víðgelmir

צאו לטיול מודרך לתוך מערת Víðgelmir בעזרת שביל הגישה החדש שלנו ומערכת תאורה מתקדמת. טיול מהנה וקל לכל המשפחה.

לקריאה »
פעילויות
צוות TourIceland

מרחצאות Krauma

בדרך לחצי האי סנייפלסנס, קרוב לעיירות Husafell ו-Reykholt. חובה לקפוץ למרחצאות הגיאותרמיים מתבססים במקורותיהם על המעיין החם עם הנביעה החזקה ביותר בכל אירופה.

לקריאה »

ברוך שובך!