הפיורדים המערביים

הפיורדים המערביים של איסלנד הם ביתם של כמה מפניני הטבע הדרמטיות ביותר באיסלנד, ובהיותם יחסית מרוחקים, מטיילים בהם הרבה פחות מאשר באזורים אחרים באיסלנד, מה שהופך את הטבע לפראי במיוחד. העיירה Ísafjörður משמשת כבירת האזור, למרות העובדה שיש בה רק 3,000 תושבים. ישנם כפרי דייגים רבים בפיורדים, אם כי ברובם מתגוררים מאות בודדות של תושבים. זהו אחד האזורים המרהיבים ומעוררי השראה במדינה. העיירות קטנות, וביניהן נופים בלתי רגילים ותכונות דרמטיות שלא ניתן למצוא בשאר איסלנד. בעוד שחציית הפיורדים המערביים דורשת נהיגה רבה, הנוף שמסביב מוכיח שהמסע יכול להיות מדהים לא פחות מהיעד.

הטבע והחי​

בפיורדים המערביים שוכנים פלאי טבע מהמיוחדים באי: חיות בר, מפלים, חופים ומעיינות חמים, בין פיורדים דרמטיים והרים מתנשאים. שמורת הטבע הורנסטרנדיר, שננטשה בשנות ה-50, היא האזור הכי פחות מאוכלס באיסלנד חוץ מהמרכז ההררי. הודות לכך שאין אנשים באזור, בעשורים האחרונים התפתח שם טבע פראי ובעלי חיים כמו השועל הארקטי מתרוצצים שם בהנאה. את השועל הארקטי כמעט בלתי אפשרי לפגוש ברוב האזורים באיסלנד, אך בהורנסטראנדיר יש שועלים רבים וסקרנים במיוחד כלפי בני האדם שהגיעו לבקרם. בפיורדים תפגשו גם כלבי ים, נחים על הסלעים לאורך החוף, ובמים שמסביבם חיים מיני לווייתנים, דולפינים ומינים רבים נוספים. צוקי Látrabjarg הם למחזה בפני עצמו. בקיץ הם הופכים לפלא טבע, כשהם מתמלאים במיליוני ציפורים, שמקננות ומגדלות את אפרוחיהם.

תרבות והסטוריה​

Ísafjörður היא "בירת הפיורדים", והעיירה הרשמית היחידה בפיורדים המערביים באיסלנד. היא שופעת יופי והיסטוריה, והיא מרכז התרבות של האזור כולו. יש בה מוזיאון ימי שבו תוכלו ללמוד הכל על דיג איסלנדי, ובפרט כיצד התעשייה בנתה את האזור הזה, דגים (יחד עם כבשים) היו נשמת אפה של אומה זו במשך מאות שנים. לבסוף, יש בעיירה כמה מהמבנים העתיקים ביותר באיסלנד, מהמאה ה -18. Patreksfjörður הוא ביתם של מוזיאון פיראטים ומוזיאון עממי. במאה ה-17, האיסלנדים היו קורבנות של שודדי ים שהרגו ולכדו רבים, ההיסטוריה הזו, וסיפוריהם של הניצולים בהחלט מרתקים. המוזיאון העממי שווה גם ביקור מכיוון שיש בו תערוכות על כל דבר, החל מציד לווייתנים היסטורי, תעופה באיסלנד ועוד.

עוד על הפיורדים המערביים של איסלנד:

פעילויות
צוות TourIceland

טיול יומיים ב-Hornstrandir עם מדריך

שמורת הטבע הורנסטרנדיר היא מקום מיוחד באמת. בצפון הפיורדים המערביים, הדרך היחידה להגיע לשם היא בסירה, טיילו בקבוצה ומדריך לצוקי Hornvík וחווה את השמורה הנטושה והמופלאה.

לקריאה »
פעילויות
צוות TourIceland

טיול יום ב-Hornstrandir עם מדריך

שמורת הטבע הורנסטרנדיר היא מקום מיוחד באמת. בצפון הפיורדים המערביים, סמוך לחוג הארקטי, יש תחושה שאתם מטיילים לבדכם בעולם. הדרך היחידה להגיע לשם היא בסירה והנופים שיתגלו לפניכם שונים מכל מה שאי פעם ראיתם בעבר.

לקריאה »
מידע
צוות TourIceland

מפלי Dynjandi

מפלי Dynjandi (שפירושם 'רועם') הם סדרה של מפלים בפיורדים המערביים, הגדולים והמיוחדים מסוגם באזור.

לקריאה »
בלוג
צוות TourIceland

פאפין, תוכי הים שאתם חייבים להכיר

איסלנד היא אחת מהמושבות הגדולות בעולם, באביב הפאפין מגיע לקנן באיסלנד, בית הגידול של כ -60 אחוזים מהפאפינים האטלנטיים בעולם. ניתן לראות את הפאפין באיסלנד מאמצע אפריל עד ספטמבר בכל שנה

לקריאה »

ברוך שובך!