המרכז ההררי של איסלנד

הוא איננו מיושב, יש בו נופים פראיים במיוחד ובנוף שלו תמצאו הרים בצבעים! המרכז ההררי של איסלנד הוא אזור שיקח אתכם מאות שנים אחורה בזמן, לאיסלנד אחרת. לאיסלנד הלא מיושבת, הדרמטית והמסתורית, שבה האדם נתון לחסדי הטבע, רוחץ במים גיאותרמיים, ישן באוהלים או בבקתות פשוטות, דג דגים ופוגש שועלים. 

מה כדאי לעשות במרכז ההררי?​

זהו אזור עשיר בטבע, שמציע את שבילי ההליכה מהיפים באיסלנד, לא תמצאו בו תושבי קבע - למעט אולי השועל הארקטי. אין שם חנויות, כבישים, תחנות דלק או כל סימן להתיישבות אדם, מלבד בקתות בסיסיות ומקלחות שמיועדות למטיילים ויש להזמין אותם חודשים מראש. העונה המתאימה לביקור היא בדרך כלל ביוני - אוגוסט, תלוי במזג האוויר באותו הקיץ. מסוכן מאד לבקר באזור הזה בחורף, בשל מזג האוויר הבלתי צפוי שם, סופות השלגים הפתאומיות, הנהרות השוצפים וההצפות. ​​לרוב המסלולים נגישים מסוף יוני ועד אמצע ספטמבר.

Thorsmork

עמק Þórsmörk הוא שמורת טבע השוכנת בין שלושה מהקרחונים המרשימים ביותר באיסלנד: Eyjafjallajökull, Mýrdalsjökull ו- Tindfjallajökull. כפי שהשם מרמז, העמק הזה נקרא על שם אל הרעם הנורדי, ת'ור. העמק מהווה את החצי הדרומי של מסלול הטיול הפופולרי Laugavegur, כמו גם חלקים ממסלול ההליכה Fimmvörðuháls המוביל את המטיילים שלו 30 קילומטרים על פני הגבעות היושבות בבסיס Eyjafjallajökull.

Landmannalaugar ​​

אחד האזורים המפורסמים והיפים ביותר במרכז האי הוא לָאנדמַנַאלוֹיגַּר ("בריכות העם"), אזור שנקרא כך בזכות מגוון רחב של מעיינות חמים טבעיים שניתן למצוא בין הגבעות הצבעוניות שלו. לָאנדמַנַאלוֹיגַּר, היא שמורת ההרים צבעוניים שנוצרו בעקבות התפרצויות געשיות חוזרות ונשנות, בהן יצאה לבה מקרום כדור הארץ ובמשך אלפי שנים יצרה הרים עם שכבות בצבעים שונים. השוני בצבעים הוא בהתאם לסוג המינרל בכל התפרצות געשית. האזור נחשב לשמורה מוגנת מאז 1979, ויש שם הייקים וטרקים מהיפים ביותר באיסלנד.

עוד על המרכז ההררי של איסלנד:

מידע
צוות TourIceland

שמורת לנדמנלאוגר – Landmannalaugar

לנדמנלאוגר היא אחת הפנינים הנסתרות של איסלנד, מקום קסום במרכז ההררי של איסלנד. במהלך הקיץ, זהו אחד המקומות הפופולריים ביותר לטיולים רגליים ולרחצה טבעית במעיינות חמים.

לקריאה »
פעילויות
צוות TourIceland

סיור לAskja & Holuhraun

סיור סופר ג'יפים לאתר ההתפרצות הגעשית HOLUHRAUN ו-ASKJA, המכתש המפורסם ביותר באיסלנד.

לקריאה »
מידע
צוות TourIceland

מכתש Askja

Askja הוא הר געש בשטח של 50 קילומטרים רבועים שנוצר בצפון מזרח איסלנד, כאשר תא לבה מתחת לפני כדור הארץ התרוקן בהתפרצות געשית והגג שמעליו קרס

לקריאה »
מידע
צוות TourIceland

KERLINGARFJÖLL

אם אתם מחפשים טרק עמוק בתוך המרכז ההררי של איסלנד, KERLINGARFJÖLL היא קבוצת הרים קטנים ופעילים גיאותרמית בצבע חלודה מכוסים בשלג ונחשבת לאחד הטרקים המיוחדים באזור.

לקריאה »
פעילויות
צוות TourIceland

Fimmvörðuháls בקבוצה עם מדריך

Fimmvörðuháls – הטרק המפורסם מת'ורסמורק עד סקוגאר ומפל סקוגאפוס, תוכלו לבצע טראק מדהים ובלתי נשכח במרכז ההררי של איסלנד.

לקריאה »
פעילויות
צוות TourIceland

סיור לעמק האלים – Þórsmörk

ת׳ורסמורק, העמק על שמו של אל הרעם ת'ור, הוא חוויה לכל החיים. בטיול יקיפו אתכם קרחונים שיושבים על הרי געש, נהרות, מפלים, וטבע מרהיב.

לקריאה »
פעילויות
צוות TourIceland

סיור לשמורת ההרים הצבעוניים: Landmannalaugar

לאנדמנלאוגר היא שמורה עם הרים צבעוניים שנוצרו בעקבות התפרצויות געשיות חוזרות ונשנות בהן יצאה לבה מקרום כדור הארץ ובמשך עשרות אלפי שנים יצרה הרים עם שכבות בצבעים שונים. השוני בצבעים הוא בהתאם לסוג המינרל בכל התפרצות, זכרו להביא בגד ים היות ותשתכשכו במעיינות חמים טבעיים!

לקריאה »
פעילויות
צוות TourIceland

Laugavegur בקבוצה עם מדריך

הטרק המפורסם, או בשמו Laugavegur, נחשב לאחד ממסלולי ההליכה היפים והמיוחדים ביותר בעולם. ההליכה במסלול תחשוף אתכם לכמה מהנופים הדרמטיים והמגוונים ביותר באיסלנד – ממעיינות חמים ושדות לבה, דרך חולות שחורים וגבעות מוריקות ועד אגמים כחולים מוקפים קרחונים. לא פלא שזה הטרק הפופולרי ביותר באיסלנד, שבעיני רבים נחשב לשיא הטיול.

לקריאה »
מידע
צוות TourIceland

טרק Laugavegur

הטראק המפורסם, או בשמו Laugavegur, נחשב לאחד ממסלולי ההליכה היפים והמיוחדים ביותר בעולם. ההליכה במסלול תחשוף אתכם לכמה מהנופים הדרמטיים והמגוונים ביותר באיסלנד – ממעיינות חמים ושדות לבה, דרך חולות שחורים וגבעות מוריקות ועד אגמים כחולים מוקפים קרחונים. לא פלא שזה הטראק הפופולארי ביותר באיסלנד, שבעיני רבים נחשב לשיא הטיול.

לקריאה »
פעילויות
צוות TourIceland

סיור למכתשי לאקי

לפני קצת יותר מ-200 שנה התפרץ הר געש איסלנדי עם השלכות הרות אסון על מזג האוויר, החקלאות והחיים באיסלנד, הנוף של האזור מרהיב, הן בשל הטבע הייחודי והן מהפן ההיסטורי.

לקריאה »
מידע
צוות TourIceland

כבישי F

כבישי F מתאימים לנהיגה עם ג׳יפ 4 על 4 בלבד ולא עם מכוניות פרטיות רגילות.

לקריאה »

ברוך שובך!